Koncert kapeli" GÓRALSKA HORA"- 10 sierpnia

Koncert Kapeli folkowej; „Góralska Hora” podczas XVII Odpustowego Spotkania w Muzeum Regionalnym w Słupcy.
Już teraz zapraszamy na kolejną …XVII edycję Odpustowego Spotkania w dniu 10 sierpnia (w poniedziałek) , o godz. 16.00. Na placu przed muzeum zaprezentują swoje pasje i wyroby artystyczne - jak co roku - twórcy ludowi i rękodzielnicy z całego regionu. Wszystkich wystawców serdecznie zapraszamy. Naszą muzealną scenę wezmą w posiadanie tym razem … górale. Gościć będziemy bowiem rewelacyjną , utytułowaną folkową kapelę „Góralska Hora”  z polskich gór oraz ze Słowacji. Każdy ich koncert jest dużą dawką żywiołowej góralskiej muzyki, z wykorzystaniem zarazem energicznych bałkańskich rytmów, które rozkręcą każdego. W roku 40 -lecia powstania naszego muzeum będzie można spróbować szczęścia w loterii odpustowej. Każdy los wygrywa. Poza tym ciastka wawrzynkowe - dzieło cukierni Renklów, pyszny chleb od  p. Pawła Konińskiego, muzealne ogórki małosolne  i smalec ofiarowany przez  Grażynę i TAdeusza Staśiewiczów - wytopiony przez ZAZ w Słupcy, pokazy ginących zawodów i wystawy muzealne nasycą nasze wszystkie zmysły. Oczywiście posadzimy wawrzyn w naszym przy muzealnym ogrodzie, który w tym roku upamiętni postać księcia Przemysła II , który potwierdził w 1290 roku lokację naszego miasta. Wieczorem zaś o godz. 20.00 w słupeckiej farze uczta dla melomanów i miłośników klimatycznych koncertów organowych. Na zabytkowym instrumencie zagra znakomity organista Jarosław Tarnawski z Poznania ,a wystąpi w towarzystwie młodej utalentowanej sopranistki Magdaleny Kozakiewicz .
Pamiętajmy też o wigilii św.Wawrzyńca, tj. 9 sierpnia o godz. 19.00 spotykamy się przy kolumnie, na której ponownie stanie patron naszego miasta - Św.Wawrzyniec. Przywołamy księcia Przemysła II , który nadał prawa miejskie naszej Słupcy i udamy się na Nieszpory do  słupeckiej fary.
Zapraszamy wszystkich do udziału w odpustowych wydarzeniach.

Plakat zaprojektowała Dominika Czerniak - bardzo dziękujemy.