Polska niepodległość 1918- spotkanie z M.Rezlerem, 18 lutego , godz. 17.00
Rok 1919 obfitował w jakże ważkie wydarzenia dla odrodzonej Drugiej Rzeczpospolitej. Muzeum Regionalne w Słupcy powraca zatem do tematu niepodległości  zapraszając na spotkanie z historykiem dr Markiem Rezlerem , autorem książki „Polska niepodległość 1918",Wydawnictwo  Poznańskie 2018.
„Autor w swojej książce stawia wiele pytań. A odpowiedzi nie zawsze są takie, jakie chcielibyśmy usłyszeć(…) rozprawia się z wieloma mitami, które narosły wokół polskiej drogi do niepodległości. Nikogo nie  powinno zaskoczyć, że najnowszą książkę Marka Rezlera czyta się jednym tchem. Sprzyja temu świetny styl autora, który na koncie ma już wiele pozycji związanych z historią Wielkopolski i Poznania.”
Spotkanie odbędzie się 18 lutego b.r. o godz.17.00 w muzeum. W ten sposób zakończymy także trwającą od maja ubiegłego  roku wystawę: ”74. Pamiątkowe tablo Komendy Lokalnej POW w Słupcy”. Kto jej nie widział może to uczynić jeszcze w tym tygodniu.   Proponujemy także zabawę plastyczną z narysowaniem portretu peowiaka, którego fotografii zabrakło na naszym tablo.
Bardzo serdecznie zapraszamy krewnych słupeckich peowiaków; ich ojcowie, dziadkowie  po 11 listopada 1918r wstępując do oddziałów WP poszli walczyć o granice odrodzonej RP. Ich losy były rożne, jednak to oni właśnie tworzyli elity naszego miasta angażując się w jej życie polityczne  społeczne i kulturalne. Winniśmy im pamięć i szacunek. Stąd też zależy nam na obecności ich bliskich na tym spotkaniu. Dla nich mamy specjalny prezent: pamiątkowe tablo Komendy Lokalnej POW. Można także nabyć publikację naszego gościa.
Zapraszam na to wyjątkowe spotkanie.
facebook.com/muzeumslupca
www.muzeumslupca.pl