Wtorek - Piątek: 9:00 - 16:00
Niedziela: 14:00 - 18:00

Muzeum Regionalne w Słupcy
ul. Warszawska 53
62-400 Słupca  
telefon: : 63 275 26 40

Partnerzy
Wydarzenia > aktualności
Projekt REGAŁ III -spotkanie z książką autorską.

REGAŁ 3 - SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ AUTORSKĄ

Projekt Regał - spotkania z książką autorską to rodzaj wystawy, prezentującej niepublikowane dotąd książki autorskie: książki, które w ten sposób znajdują drogę do czytelnika. Są to książki stworzone przez artystów o dużej wrażliwości, ukazujące różne tematy i przede wszystkim nietuzinkowo ilustrowane i wykonane. Są to również często książki, które powstały w jednym egzemplarzu! Projekt Regał to nie tylko wystawa. To przede wszystkim możliwość spotkania - autora książki z odbiorcą, z czytelnikiem.

Projekt Regał i Muzeum Regionalne w Słupcy startują z trzecią edycją : Regał - Spotkania z książką autorską. Inauguracja w dniu 20 września 2018 roku (czwartek) w siedzibie muzeum, o godz. 17.00.  Zapraszamy wszystkich do udziału .Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie księgarka Marysia Gosk z Wydawnictwa Dwie Siostry z Warszawy, która przygotuje specjalną prezentację dla wernisażowych gości i zaprezentuje książki Wydawnictwa, które znane jest na całym świecie. Będzie także możliwość zakupu książek. Ponadto koordynator projektu i jego pomysłodawczyni dr D Czerniak-Chojnacka (UAP) opowie o idei Regału i jego podróżach po Polsce.
Projekt ma już swoją trzecią odsłonę i tak jak w ubiegłym roku zamierza zostać w Muzeum przez cały miesiąc, zachęcając do zagłębienia się w lekturze oraz do wzięcia udziału w warsztatach plastycznych, prowadzonych przez autorów książek postawionych na Regale. To niepowtarzalny czas spotkań, nie tylko z książką – przede wszystkim z interesującymi ludźmi, autorami, twórcami, odbiorcami, bibliotekarzami, biblioterapeutami i księgarzami.

Oto plan regałowych działań (jesteśmy w trakcie ustalania godziny spotkań)

20 września (czwartek), godz. 17:00 – uroczysty wernisaż i inauguracja trzeciej edycji projektu; gość specjalny: Maria Gosk z Wydawnictwa Dwie Siostry z Warszawy, regałowe przypinki do samodzielnego stworzenia, regałowe eko-torby
i książki wydawnictwa Dwie Siostry do kupienia i oczywiście niepowtarzalna możliwość spotkania autorów niepowtarzalnych książek autorskich, postawionych na Regale. Wstęp wolny.

21 września (piątek ) – panel dyskusyjny: "Co mnie boli? O książkach autorskich w biblioterapii". Zapraszamy wszystkich chętnych, szczególnie zaś rodziców, nauczycieli i bibliotekarzy, którym bliskie jest działanie książką w procesach nauczania i terapii, zwłaszcza zaś książką traktującą o odmienności, również tej związanej z chorobą. W panelu dyskusyjnym wezmą udział twórcy książek autorskich i biblioterapeutki. Będziemy gościć  Annę Sabiłło –z Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego w Poznaniu. Start godz.14.30

22 września (sobota) – warsztaty plastyczno-ruchowe dla wszystkich fanów deskorolki, prowadzone przez jednego z autorów książek na Regale, Filipa Radulaka z Poznania. *na warsztaty mogą obowiązywać zapisy. Zajęcia potrwają ok. 2 godzin. Orientacyjny czas spotkania godz.11.00. Zapraszamy tych co kochają książki, ale i deskorolki. Dzieci od 10 lat wzwyż. Będzie odlotowo.
23 września (niedziela)– szalone warsztaty plastyczne ze Stowarzyszeniem MUA z Poznania, dedykowane rodzicom z dziećmi.*na warsztaty mogą obowiązywać zapisy, koszt warsztatu: 5 zł/dziecko. Zaczynamy godz.10.00. Zajęcia dla 10-12 dzieci plus opiekunowie (w sumie około 25 osób).

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tych spotkaniach ,zwłaszcza zaś osoby zainteresowane książką dla dzieci, pedagogów, nauczycieli, wychowawców, psychologów, bibliotekarzy, nauczycieli, rodziców, dziadków. Oczywiście nie zapominamy o dzieciach i młodzieży!
Gorąco zachęcamy, by wybrać się z uczniami na takie warsztaty do Muzeum! Warto na początku nowego roku szkolnego aktywnie i twórczo rozpocząć edukację i skorzystać z naszej propozycji. Warsztaty są starannie przygotowywane i łączą w sobie elementy ruchu, zabawy i oczywiście plastyki. Wspólnie czytana jest konkretna książka, autor opowie o swojej pracy nad nią i o jej przekazie. A później... będzie się działo.
Czekamy na Was!

.............................................................................................................................

Wszelkich informacji odnośnie projektu udziela Muzeum Regionalne w Słupcy
(tel. 63 27526 40) oraz koordynatorka projektu (tel. 782 795 269). Przez cały czas trwania projektu (minimum miesiąc) będzie można umawiać się na warsztaty dla grup zorganizowanych (przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe,

.www.facebook.com/projektregal
www.projektregal.tumbir.com

www.facebok.com/muzeumslupca.pl

Beata Czerniak