XX Odpustowe Spotkanie przy Muzeum

Już niedługo, kolejne  XX  Odpustowe Spotkanie. Tak. tak. To już tyle lat wspólnego odpustowego świętowania ku czci Św. Wawrzyńca przy muzeum. Zapraszamy wszystkich artystów, twórców, rzemieślników, rękodzielników,aby zechcieli przyjechać i zaprezentować swoje  dzieła w naszym przy muzealnym ogrodzie. Jak zwykle wiele atrakcji. Tradycyjnie  m.in. bicie jubileuszowej monety, wyplatanie koszyków, lepienie  garnków, warsztaty rzeźbiarskie Będzie też lawendowo  i serowo, będą pyszne  ciastka wawrzynkowe wypiekane raz do roku przez cukiernię pp Renklów , a także wyjątkowe  pamiątkowe odpustowe fanty.  Jak zwykle będzie  energetycznie i klimatycznie no  i smacznie. Ale też i nostalgicznie. Trochę  powspominamy. Wspólnie także będziemy się bawić  podczas koncertu rewelacyjnej  Orkiestry Tanecznej Bonanza.  Czeka nas zatem wspaniała potańcówka. Wszak to jubileuszowe spotkanie.
Wieczorem  o godz. 20.00 w słupeckiej farze urokliwy XV Koncert Organowy z udziałem znakomitego  organisty i klawesynisty  Maksymiliana Święcha. Artysta przygotowuje się do wydania kolejnego albumu muzycznego. Chciałby zrealizować nagrania na naszym wyjątkowym instrumencie !   Gratulujemy i czekamy na płytę…., na której usłyszymy słupeckie organy. Jest to ogromne wydarzenie. Kolejny, jakże istotny  element promowania naszych  zabytkowych organów, odpustowych koncertów i  Słupcy. Zatem zapraszamy do wspólnego świętowania w dniu 10 sierpnia. Zaczynamy przy muzeum o godz.16.00 .
Do zobaczenia.

B.Cz.

Orkiestra Taneczna „BONANZA” Gramy tradycyjny repertuar taneczny wykonywany na podmiejskich zabawach od lat 30 do lat 60, a w wielu miejscach i do tej pory. Na naszych potańcówkach usłyszycie tradycyjne obery i polki, nowsze fokstroty, tanga, slowfoxy i walce, aż do radiowych przebojów wodewili, które znał każdy przedwojenny bywalec miejskich dancingów. Staramy się to wszystko zawrzeć w młodej, mocnej formie, z typową dla starych orkiestr szaloną energią. Przygotujcie się! Nie odpuszczamy żadnemu tancerzowi nawet pół obrotu. Członkowie kapeli mają wieloletnie doświadczenie w graniu do tańca i współtworzyli takie kapele jak: Zawołany Skład Weselny, Poszukiwacze Zaginionego Rulonu, Melodia w Polsce, WCIAS, Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta. Do tego regularnie prowadzą warsztaty instrumentalne, uczestniczą w życiu muzycznym na wsi oraz współpracują z wieloma aktywistami krzewiącymi polską tradycję.”
Skład: Zuzanna Zimończyk - trąbka, śpiew ,Filip Majerowski - puzon ,Paweł Nowicki - baraban, werbel
Jakub Zimończyk - harmonia 3-rzędowa