Ferie w muzeum

Muzeum zaprasza.

Ferie tuż, tuż. Mimo, że chcemy odpocząć od zajęć szkolnych ,to może jednak - paradoksalnie-
z powodu ich braku i zbyt dużej ilości wolnego czasu , a przy tym jeszcze jeśli nie wyjeżdżamy nigdzie tylko zostajemy w domu - zechcemy odwiedzić słupeckie muzeum. Zapraszamy Was z opiekunem lub indywidualnie do obejrzenia aktualnych wystaw ; może akurat „Niecodzienność” z eksponatami, których nie ma już w naszej codzienności pozwoli poznać realia życia w dawnej Słupcy. Może warto zaprosić dziadków na taką wędrówkę w czasie . A może zechcemy wrócić do letnich klimatów, chociaż tęsknimy za śniegiem, oglądając obrazy powstałe podczas minionego pleneru malarskiego w Lądzie Przyjrzymy się także drewnianym postaciom, które jak zaczarowane stoją nieruchomo na sali. Dla chętnych, którzy chcieliby dłużej pobyć w muzeum mamy propozycję zabaw plastycznych z użyciem : kredek, farb, gliny, nożyczek, kleju itp. Animowana bajka o Lnianej wróżce i zabawa w projektantów mody…. ,wykonanie wycinanki ludowej, próba zabawy w kopiowanie obrazów czy „wyrzeźbienie” na papierze postaci, której z bardzo bliska będziemy się przyglądać, a która ani drgnie. Spróbujemy też zrobić własną, oryginalną przypinkę? A wszystko to w towarzystwie Świerszcza, który zamieszkał w muzeum, chociaż marzy, żeby jak najszybciej zagrać na swoich skrzypcach… w plenerze. Najlepiej zorganizować się w kilka osób , można też indywidualnie. Zapraszamy w czasie ferii we wtorki i środy (od godz.11.do 13.00) .
Wstęp bezpłatny. Do zobaczenia

Facebook.com/muzeumslupca