Noc w muzeum:Międzywojnie,25 maja, godz.21.00

V Noc w Muzeum Regionalnym w Słupcy : Międzywojnie , 25 maja, b.r   godz. 21.00

Muzeum Regionalne w Słupcy włączając się w Ogólnopolskie Noce Muzeów już po raz piaty pragnie zaprosić mieszkańców miasta i regionu do udziału w takim  spotkaniu. Tym razem słupecka Noc w Muzeum  przeniesie nas w piękne, twórcze, ale niełatwe lata międzywojenne. Zatrzymamy się bowiem na ważkim wydarzeniu, które miało miejsce 90 lat temu w Słupcy za sprawą Stefana Korbońskiego i młodych, nietuzinkowych ludzi, którzy pragnęli smutną rzeczywistość  naszego miasteczka  nieco ożywić zakładając Słupecki Klub Sportowy “Rozwój” i wydając pierwszy numer gazety “Jednodniówki ”. Przygotowujemy interesujące wystawy: o Stefanie Korbońskim i jego wpływie na życie społeczno- kulturalne naszego miasta w latach 20 XX w. z wykorzystaniem  fragmentów wystawy przygotowanej przez IPN  i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie oraz przedstawimy wyjątkowego artystę - fotografa Franciszka Ryttera, dzięki któremu ocalały utrwalone na kliszy  postaci i wydarzenia z międzywojennej Słupcy. O tamtych wydarzeniach opowie spektakl teatralny p. t. ”Rozwój” wg scenariusza Anny Halaby , reżyserii Anny Czerniak, z udziałem utalentowanej młodzieży z LO, ZSE , ZSM w Słupcy. Z muzealnej sceny za sprawą młodych artystów popłyną także szlagiery międzywojnia: Powróćmy jak za dawnych lat, Miłość Ci wszystko wybaczy,Małe kino czy Wąsik,ach ten wąsik - aranżacje muzyczne utworów opracowane przez  Przemysława Stadnika.
Ukoronowaniem wieczoru będzie piękny, klimatyczny koncert  zespołu “SINUSOIDALNI”w  składzie: Damian Wilk – wokal, kontrabas , Michał Ruksza – fortepian i Jarek Janik – gitara. Wyjątkowa grupa polskiej sceny muzycznej. Od lat zakochani w muzyce okresu międzywojennego przywracają na nowo blask utworom minionej epoki. Ich koncert to niezwykłe widowisko, gdzie oprócz błyskotliwych wykonań, nie braknie także poczucia humoru. Wykonają we własnych, nierzadko zaskakujących, aranżacjach utwory polskie m. in. z repertuaru Mieczysława Fogga, Hanki Ordonówny i Eugeniusza Bodo . Poza tym  zostanie wydany drugi (!) numer” Jednodniówki”, zobaczymy film : Migawki z 20-lecia w Słupcy,   jak zwykle  czeka nas degustacja potraw i wiele innych atrakcji. Zatem zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy, do wspominania wydarzeń i ludzi, którzy 90 lat temu odmienili szarą rzeczywistość naszego miasta nadając jej nową, wyjątkową jakość, do smakowania zapachów, potraw i muzyki tamtych, szalonych lat 20 i 30 . Wskrześmy tamte chwile, przywołajmy tamte postaci, powróćmy jak za dawnych lat, w zaczarowany bajek świat(...).
Oczywiście, żeby poczuć się w tamtych klimatach, mile widziane elementy stroju z epoki.

Zapraszamy , 25 maja (piątek) , godz. 21.00, ul. Warszawska 53