#zostanwdomu. Muzeum proponuje konkurs na akrostych

#zostańmywdomu

Muzeum ogłasza konkurs dla juniorów i seniorów. Zapraszamy wszystkich do ...pisania akrostychów. Najprościej rzecz ujmując chodzi o to, aby powstał utwór wierszowany, rymowany, w którym początkowe litery wersów czytane pionowo, utworzą hasło (trochę jak w krzyżówkach). Utwory, które napiszemy winny być w treści rodzajem życzeń, pozdrowień, wspomnień ludzi i wydarzeń związanych z historią Słupcy z okazji 730.lecia lokacji miasta . Zatem hasłem jest słowo „SŁUPCA” (wtedy utwór może być tylko 6-wersowy) ,ale dla biegłych w sztuce pisania hasło brzmi „SŁUPCA MOJE MIASTO” i wtedy można wznieść się na wyżyny swoich umiejętności pisząc utwór bardziej rozbudowany.
Laureatów wyłonimy podczas kolejnej edycji Nocy w Muzeum, której
bohaterem będzie słupczanin Marcin - syn Olbrachta, doktor dekretów, poeta - pobierający nauki na Akademii Krakowskiej ,który po powrocie z Krakowa w latach 1446-1447 wykładał o poetach rzymskich ...słupeckiej młodzieży. Sam stosował tę formę akrostychu wskazując na swoje autorstwo w napisanych dziełach.
Swoje wierszowane utwory przysyłajmy na adres mailowy :
muzeumslupca@op.pl z podaniem imienia i nazwiska oraz wieku autora. Zatem do dzieła! Może te działania pozwolą na chwilę oderwać się od trudnej  sytuacji. Zostajemy w domu  i ...tworzymy.

B.Czerniak