Niezwykły koncert 19.X. godz. 19.00

Adam Strug - śpiewak i instrumentalista, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, scenarzysta, etnomuzykolog. Pomysłodawca zespołu śpiewaczego Monodia Polska praktykującego pieśni polskie przekazywane w tradycji ustnej. Jego debiutancki album "Adieu!", wydany w 2012 roku, był wydarzeniem na polskim rynku muzycznym. Następna płyta to "Strug.Leśmian.Soyka", nagrana w duecie ze Stanisławem Soyką. Trzeci album pt. "Mysz" to połączenie liryki, minimalizmu i miejskiego folku. Teksty wyszły spod pióra poetów polskich, zaś tytułowy wiersz to dzieło amerykańskiego poety Vachela Lindsay’a w tłumaczeniu Roberta Stillera. Tematem piosenek są antynomie ludzkiego losu: życie i śmierć, miłość i rozczarowanie, codzienność i kluczowe momenty życia. Producentem muzycznym albumu i gitarzystą w jednej osobie jest lider grupy VOO VOO - Wojciech Waglewski.