Wtorek - Piątek: 9:00 - 16:00
Niedziela: 14:00 - 18:00

Muzeum Regionalne w Słupcy
ul. Warszawska 53
62-400 Słupca  
telefon: : 63 275 26 40

Partnerzy
Wydarzenia > aktualności
Koncert: "Góralu, czy ci nie żal..." z okazji XV Dnia Papieskiego

Koncert : „ Góralu czy ci nie żal ….” z okazji XV Dnia Papieskiego,21 października,godz. 19.00

Tradycyjnie już od wielu lat z tej właśnie okazji zapraszamy na niezwykłe koncerty. Gościliśmy wybitnych artystów, znakomite zespoły. Tym razem proponujemy spotkanie z muzyką , którą lubił nasz Papież  i która towarzyszyła mu podczas jego niezapomnianych pielgrzymek do Polski. Koncert „Góralu ,czy ci nie  żal…”w wykonaniu znakomitej  folkowej  kapeli  „Góralska Hora” ze Szczyrku i Bukowiny Tatrzańskiej. Wraz z nimi wspinać będziemy się na górskie szczyty …   ale i chodzenia dolinami będzie przyjemne  Będzie więc nie tylko energetycznie ale nostalgicznie, lirycznie i … rodzinnie . 
Koncert odbędzie  się w dniu  21 października, o godz. 19.00 w sali kina „Sokolnia” , w przededniu  wspomnienia liturgicznego świętego Jana Pawła II  .
W ten sposób także (poprzez udział ) możemy wyrazić  nasze przywiązanie  i miłość do Jana Pawła II .
Czas płynie ….  Już 37 lat mija w tym roku od wyboru  Karola Wojtyły na papieża. 10 lat od Jego śmierci. Od dwóch lat jest świętym. Pamiętajmy o Nim. Czasami  warto  robić  to wspólnie. Zapraszamy .

Jan Paweł II – Patron Rodziny. Pod takim hasłem 11 października obchodzony był jubileuszowy – XV Dzień Papieski. Idea narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r. Obchody Dnia Papieskiego przebiegają w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym i charytatywnym. Ważnym elementem tych obchodów jest wręczanie nagród TOTUS-podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w wigilię Dnia Papieskiego. Koncert Dnia Papieskiego jest zaś najważniejszym wydarzeniem artystycznym. Podczas Dnia Papieskiego organizowana jest publiczna zbiórka pieniędzy pod hasłem „Dzielmy się miłością”. Zebrane środki przeznaczone są na fundusz stypendialny dla młodych ludzi . Program stypendialny można wesprzeć -do 22 października - wpłacając środki na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” - 81 1320 1104 2979 6023 2000 0001. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.dzielo.pl

Człowiekowi potrzebne jest piękno krajobrazu - powiedział o górach Jan Paweł II, podczas mszy św. w Nowym Targu 8 czerwca 1979 r. Mówił o Tatrach, które w ciągu dziesięcioleci wędrówek stały się "Jego górami".

„Karol Wojtyła, jako uczeń, później ksiądz, biskup i kardynał, wędrował po Beskidzie Żywieckim, Beskidzie Małym i Sądeckim, Tatrach, Gorcach, Pieninach, Beskidzie Niskim, Bieszczadach i Sudetach. Jako papież bywał częstym gościem w Alpach. Ale najbliższe sercu papieża były Tatry, a w nich - jak można sądzić po liczbie powrotów - dwa miejsca: Dolina Chochołowska oraz Wiktorówki na skraju Rusinowej Polany, z kaplicą "Królowej Tatr" - Matki Boskiej Jaworzyńskiej. Wędrował po górach jako turysta i narciarz. Rzadko sam, najczęściej w grupce przyjaciół lub z młodzieżą. Od początku lat 50. i 60. w górach pojawiał się niemal każdego roku, latem i zimą. Jako papież powracał w polskie góry w 1983 i 1997, a w 2002 roku oglądał je z pokładu śmigłowca.”