XI Koncert organowy w słupeckiej farze,10 sierpnia, godz. 20.00
Aleksandra Kamińska – mezzosopran.

Absolwentka Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, ktorą ukończyła z wyrożnieniem w klasie śpiewu solowego prof. Wojciecha Maciejowskiego. W latach 2006/2007 była stypendystką Conservatorio di Santa Cecilia w Rzymie. W 2005 roku zadebiutowała jako solistka na scenie Opery na Zamku w Szczecinie partią Lucii w operze Cavelleria rusticana. W tym samym roku zdobyła wyrożnienie oraz nagrodę specjalną Opery Narodowej w Konkursie Pieśni i Arii im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach.
W 2008 roku rozpoczęła współpracę z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, gdzie zadebiutowała jako cyganka Czipra w Baronie cygańskim. W 2012roku rozpoczęła współpracę z Connecticut Lyric Opera (USA). Jako solistka brała udział w licznych festiwalach muzycznych w kraju i zagranicą. Z powodzeniem koncertuje zarówno wykonując muzykę kantatowo-oratoryjną jak i solowe recitale w: Polsce, Niemczech, Finlandii, Włoszech, Hiszpanii, USA czy Litwie.
Aktualnie doktoryzuje się na Akademii Muzycznej w Poznaniu, a przedmiotem jej badań są pieśni słupeckiego kompozytora Apolinarego Szeluto. Powstaje też płyta z twórczością wokalną kompozytora, która ukaże się jesienią tego roku.

Joanna Marciniak – organy.

W 2013 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie organów prof. Elżbiety Karolak i as. Jarosława Tarnawskiego. W roku 2010 ukończyła też studia licencjackie w klasie klawesynu ad. Marii Banaszkiewicz-Bryły. Obecnie jest studentką Musikhochschule Lubeck, kształcąc się pod kierunkiem prof. Franza Danksagmullera. W ośrodku tym studiowała też w roku akademickim 2011/2012 w ramach programu Erasmus.

Uczestniczyła w wielu konkursach organowych, zdobywając przy tym kilka nagród i wyrożnień: I miejsce na konkursie w Białymstoku oraz na konkursie organizowanym w ramach XXXII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej w Giżycku, II miejsce na Konkursie Dawnej Polskiej Muzyki Organowej w Legnicy, wyrożnienie na II Akademickim Konkursie Organowym „Romuald Sroczyński in memoriam” w Poznaniu oraz na I Międzyuczelnianym Konkursie Organowym na organach w stylu

połnocnoniemieckiego i francuskiego baroku w Katowicach. Była też półfinalistką V Międzynarodowego Konkursu Organowego im. A. G. Rittera w Magdeburgu oraz IV Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu. Jako solistka i kameralistka występowała w wielu miastach Polski (m.in. w Poznaniu, Wrocławiu, Giżycku, Raciborzu) oraz w Niemczech (Hamburg, Lubeka).Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez: Michaela Radulescu, Gerharda Gnanna, Bine Bryndorf, Oliviera Latry,Zsigmonda Szathmary.