Zapraszamy na wystawy...

Niezwykle udany, pełen twórczych emocji wernisaż :"Segregator obecności. Definicja współczesnego dzieła sztuki" przeszedł już do historii. Spotkanie z artystami i pracownikami naukowymi Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu : Sławomirem Kuszczakiem i jego postrzeganiem świata w prezentowanych obrazach oraz Robertem Bartelem i jego  intrygującymi instalacjami przestrzennymi było zapewne ciekawym doświadczeniem dla uczestników tego spotkania, którzy tak licznie przybyli do muzeum. Były dyskusje, próby interpretacji oglądanych dzieł sztuki, rozmowy z samymi twórcami. Jednym słowem zadowoleni artyści i usatysfakcjonowani odbiorcy.

Teraz zależy nam bardzo by zechcieli włączyć się w tę odwieczną „rozmowę” i spróbowali szukać własnych interpretacji ludzie młodzi. Zapraszamy serdecznie  przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych , gimnazjalnych i licealnych oraz ich nauczycieli . Będzie to na pewno interesujące spotkanie ze sztuką współczesną. Proponujemy także zabawy plastyczne, które być może pozwolą lepiej zinterpretować prezentowane dzieła... i sztuka współczesna nie będzie czymś niezrozumiałym, trudnym czy dziwnym.

Bliższe informacje na naszej  stronie:www.muzeumslupca.pl zakładka: edukacja.
Przy okazji wiosennego spaceru zapraszamy mieszkańców Słupcy także w niedzielę. Muzeum czynne jest wtedy od 14.00 do 18.00 , a wstęp bezpłatny. Wystawy potrwają na pewno do połowy kwietnia. Zatem do zobaczenia.

DSC00184_1

Studenci_UAP_1DSC00173_1

DSC00259_1K__adka___obiekt_zdrewna___autor_Robert_Bartel

DSC00187_11