Wołyń-czasu zagłady 1939-1945 - wystawa od 10 lutego b.r.

Burmistrz miasta Słupcy i Muzeum Regionalne w Słupcy serdecznie zapraszają do obejrzenia  interesującej wystawy „Wołyń czasu zagłady 1939-1945”  wypożyczonej przez Władze samorządowe miasta z…  Muzeum Niepodległości w Warszawie.
„Wystawa pokazuje dzieje Wołynia w okresie przed i podczas II wojny światowej (tło społeczne i polityczne). Szczególny nacisk położono na tragiczne dzieje i zagładę ludności polskiej Ziemi Wołyńskiej w roku 1943. Wykorzystano unikatowe zdjęcia Wołynia i Krzemieńca znajdujące się w zbiorach Muzeum Niepodległości oraz zdjęcia ofiar mordów dokonywanych przez UPA.”   - tak mówi o wystawie autorka scenariusza dr Jolanty Niklewska z Muzeum Niepodległości w Warszawie.
Wystawa  udostępniana od 10 lutego do 2 marca br.w budynku muzeum. Szczególnie polecamy  nauczycielom i młodzieży słupeckich szkół. Warto w ramach lekcji historii zapoznać się z wydarzeniami ,które  są wpisane  w tragiczne dzieje Polski i Polaków , o których (niestety) niewiele wiemy. Wykorzystajmy tę szansę.

Serdecznie zapraszamy.