Druga wyprawa gimnazjalistów z Trzemeszna - przeszła do historii.

Potem  było spotkanie  w muzeum, wystawa Pamiątki 1863, chwila odpoczynku , pamiątkowa fotografia  i wyjazd do Mieczownicy-oddanie hołdu starszym kolegom, którzy polegli w powstaniu styczniowym .

Dziękujemy pięknie Dyrekcji szkoły, nauczycielom i uczniom z Zespołu Szkół Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie  za to niezwykłe, historyczne spotkanie. ...po 150 latach. Szczególne podziękowania pod adresem pana Macieja Adamskiego -koordynatora projektu Trzemeszno 1863, opiekuna, nauczyciela,  wiceprezesa Stowarzyszenia Absolwentów Liceum i Gimnazjum w Trzemesznie. Gościliśmy również Włodzimierza Losika – przedstawiciela Stowarzyszenia Absolwentów Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie i Stowarzyszenia na rzecz Najstarszych Szkół w Polsce; Przemysława Woźnego – przedstawiciela Miejsko-Gminnego Komitetu Pamięci Walk i Męczeństwa  i Rady Miejskiej w Trzemesznie oraz   Aldonę Siwińską i  Kamilę Wesołowską-  opiekunki grupy teatralnej i  współtwórczynie spektaklu.

W spotkaniu brali udział również Burmistrz Miasta Słupcy Michał Pyrzyk oraz Wiceburmistrz Tomasz Garsztka. Serdecznie dziękujemy dyrekcji LO i ZSZ i Gimnazjum za życzliwą  współpracę  oraz młodzieży tych szkół za aktywny udział w w tym wydarzeniu. Myślę, że było warto. Brawurowo zagrane spektakle uświadomiły nam wszystkim, że wolność była sprawą nadrzędną  wtedy i  jest nią teraz.

Oczywiście podziękowania dla kolegów z MDK w Słupcy i  niezastąpionym: Ani Czerniak i Ani Halabie.

DSC06240_1 DSC06262_11DSC06269_1