AKT 17 grudnia, godz.17.00

Wernisa__AKT w Muzeum Regionalnym w Słupcy

“Człowiek, jego postać to najdoskonalszy i najmniej nam obojętny twór natury, tym samym najlepszy obiekt inspiracji, poszukiwań twórczych i formalnych rozważań. Anatomia człowieka, anatomia rysunku to swoisty kanon, który pozwala zdefiniować wizualnie całe spektrum rzeczywistości. Określając fragment w konsekwencji definiujemy całość.”
Jest to swoiste credo Pracowni Rysunku Anatomicznego działającej od lat na Uniwersytecie Artystycznym (d. Akademii Sztuk Pięknych ) w Poznaniu pod czujnym okiem profesora Sławomira Kuszczaka.Mamy wyjątkową okazję zapoznać się z efektami twórczych zmagań studentów, którzy poprzez studia rysunkowe zewnętrznej budowy ludzkiego ciała, szkieletu i ich wzajemnych powiązań  wnikliwie analizują formę, strukturę i materię  poszukując swojego indywidualizmu.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia wystawy : “Akt “. I Wystawa Pracowni Rysunku Anatomicznego UA w Poznaniu. Wernisaż wystawy w dniu 17 grudnia , godz. 17.00 w budynku muzeum z udziałem  studentów i ich  profesora dr hab. Sławomira Kuszczaka.
Warto przyjść i zachwycić się umiejętnościami  młodych twórców i ich sposobem interpretacji ciała ludzkiego.Wystawa  potrwa do końca lutego 2013 r.  ZAPRASZAMY

DSC08181_1 Wernisaż wystawy w dniu 17 grudnia 2013r.

DSC08182_1

Fot. Dominika Czerniak 2012