Wtorek - Piątek: 9:00 - 16:00
Niedziela: 14:00 - 18:00

Muzeum Regionalne w Słupcy
ul. Warszawska 53
62-400 Słupca  
telefon: : 63 275 26 40

Partnerzy
Wydarzenia > aktualności
XII Dzień Papieski w Słupcy,15.X. godz. 18.00,sala kina Sokolnia

  “Pośród tych wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą._”
  Jan Paweł II , z Listu do rodzin, 1994 r.

Ten pełnometrażowy film dokumentalny o życiu i przesłaniu, jakie pozostawił po sobie Jan Paweł II. jest  największą produkcją o  Papieżu z Polski w historii światowego dokumentu. Film ukazuje jego wyjątkowe miejsce w historii kościoła i świata oraz to, jak jego niezwykła osobowość, naturalność, otwartość i poczucie humoru łączyły ludzi na wszystkich kontynentach, niezależnie od ich statusu społecznego, wieku, wyznawanych wartości czy religii.

W roli narratora w tym filmie wystąpił znakomity polski dziennikarz Krzysztof Ziemiec, który prowadzi widza  śladami Jana Pawła II, a z którym  wspólnie oglądać będziemy ten wyjątkowy zapis życia i działalności  błogosławionego Jana Pawła II. Będzie więc jedyna okazja do porozmawiania o filmie, o spotkaniach z Ojcem Świętym, o doświadczeniach życiowych człowieka, którego większość z nas zna z ekranu telewizora.


Krzysztof Ziemiec - dziennikarz radiowy i telewizyjny. Przez widzów postrzegany jako jeden z najbardziej wiarygodnych i obiektywnych dziennikarzy. Dwukrotnie nagrodzony „Telekamerą” (2011 i 2012). Zdobywca WIKTORA. Obecnie związany z TVP1 i „Wiadomościami”. Twórca  programów publicystycznych m. in. „Niepokonani” ,(który otrzymał Grand Prix w konkursie „Oczy szeroko otwarte”) czy „Mam inne zdanie”. W 2011 r. wyróżniony wraz z Twórcami filmu „JP2 - szukałem Was” „Totusem medialnym”. W 2012 r. nagrodzony Orderem Ecce Homo. Prywatnie mąż i ojciec trójki dzieci. Od pokoleń związany  z Warszawą.


Idea Dnia Papieskiego narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r. Obchody   przebiegają
w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym i charytatywnym.  Głównym organizatorem ogólnopolskich obchodów jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Podczas Dnia Papieskiego w całym kraju organizowana jest publiczna zbiórka pieniędzy pod hasłem „Dzielmy się miłością”. Zebrane środki przeznaczone są na fundusz stypendialny  m.in. dla uzdolnionej , ale ubogiej młodzieży .

Każdy z  nas może pomóc wysyłając np. SMS o treści: POMOC  pod numer 7250, koszt SMS to jedyne 2,46 zł z vatem. Budujmy żywy pomnik Jana Pawła II.!!!
Zatem zapraszamy  wszystkich na to spotkanie , w dniu 15.X.o godz.18.00, do sali kina "Sokolnia"w Słupcy.

Wstęp wolny