Wtorek - Piątek: 9:00 - 16:00
Niedziela: 14:00 - 18:00

Muzeum Regionalne w Słupcy
ul. Warszawska 53
62-400 Słupca  
telefon: : 63 275 26 40

Partnerzy
Wydarzenia > aktualności
15.Noc w Muzeum z Projektem REGAŁ 6 ,24 maja 2024r., godz.20.30

15.Noc w Muzeum ... z Projektem REGAŁ 6 , 24 maja (piątek) godz.20.30

Tym razem Ogólnopolski Projekt Regał, jego szósta edycja ... spektakularnie, z przytupem i niezwykle atrakcyjnym programem wybrzmi podczas tegorocznej 15. już Nocy w Muzeum. Do udziału, w której już teraz bardzo wszystkich zapraszamy.Nasz Regał dosłownie zapełni się książkami autorskim utalentowanych twórców z całej Polski, będzie można je zobaczyć, obejrzeć, przeczytać i o nich porozmawiać.
Wyjątkowym gościem będzie Marianna Oklejak - znakomita polska ilustratorka i graficzka, której ilustracje do książki Tam i z powrotem, Opowieści i jaskółek będziemy podziwiać podczas otwarcia wystawy. Na muzealnej scenie MAŁY TEATR ILUSTRACJI, kt
óry powstał z oczarowania japońską techniką Kamishibai zaprezentuje słuchowisko muzyczne pt. Księżyc z ilustracjami Dobrusi Rafalskiej i ścieżką audio autorstwa Projektu Muzyka. Swoją prapremierę będzie maił spektakl teatralny: STAŚ STRASZYDŁO - w wykonaniu zespołu HUMAN SAPIENS, który tworzą uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy. Scenariusz, zainspirowany kultową, choć dość kontrowersyjną książką autorską H. Hoffmanna ( z 1 poł. XIX w.) Złota Różdżka czyli bajki dla niegrzecznych dzieci napisały i całość wyreżyserowały: Anna Czerniak i Anna Halaba (LO/MDK). Koniecznie trzeba zobaczyć co sprawiło, że te makabryczno-surrealistyczne historyjki nie wywołują trwogi ...tylko śmiech .
Oglądanie muzealnych wystaw, czytanie regałowych książek odbywać się będzie przy muzyce na żywo w wykonaniu Szymona Józwiaka (klarnet, elektronika ). Wydawnictwo Wytwórnia (Warszawa), które
objęło patronatem honorowym 6 edycję Projektu Regał
dba o to, „by być wciąż w gronie najbardziej postępowych, wyróżniających się wydawców w Europie. Współczesna interpretacja klasyki, śmiałe rozwiązania graficzne, traktowanie młodego czytelnika jako odbiorcy-partnera, zaangażowanie społeczne to nasza filozofia wydawnicza”.
Podczas tej Nocy ale i w trakcie trwania Projektu REGAŁ wydawnictwo oferuje
zakup wyjątkowych książek dla młodszych i starszych w promocyjnych cenach; wydawnictwo Libra Rzeszów proponuje wydane przez siebie książki Marianny Oklejak, a wydawnictwo Mały Teatrzyk- wyjątkowe książki obrazkowe idealne do wspólnego oglądania i czytania z rodziną .
Oczywiście nie zabraknie pysznych słodkości, ulubionych bohaterów naszych bajek, do skosztowania których zaprasza Regałowa Kawiarenka prowadzona przez uczniów z Zespoły Szkół Ekonomicznych pod kierunkiem Anny Rajzner. To wszystko będzie się działo podczas inauguracji Ogólnopolskiego Projektu Regał 6 podczas tegorocznej Nocy w Muzeum , 24 maja b.r. Ale Projekt Regał trwać będzie do końca czerwca, więc zapraszamy grupy szkolne i przedszkolne do obejrzenia wystaw i regałowych książek. Jak zawsze proponujemy warsztaty literacko-plastyczne dla różnych grup wiekowych ; w tym celu prosimy o kontakt telefoniczny 63 2752 640.
UWAGA :
Już 25 maja (sobota) o godz.11.00 ( w muzeum) MAŁY TEATR ILUSTRACJI zaprasza dzieci,
w wieku 5-9 lat, na wyjątkowe spotkanie ze spektaklem, zabawami muzyczno-ruchowymi i
warsztatami plastycznymi , podczas których uczestnicy stworzą wyjątkowe książki artystyczne.
Zajęcia potrwają około 90 minut. Prosimy rodziców o zgłaszanie dzieci. Ilość miejsc ograniczona .Koszt udziału: 5 złotych, tel. kontaktowy; 63 2752-640

Beata Czerniak
Muzeum Regionalne w Słupcy

www.facebook.com/muzeumslupca

www.facebook.com/projektregal