Wtorek - Piątek: 9:00 - 16:00
Niedziela: 14:00 - 18:00

Muzeum Regionalne w Słupcy
ul. Warszawska 53
62-400 Słupca  
telefon: : 63 275 26 40

Partnerzy
Wydarzenia > aktualności
Laudate Dominum, koncert w słupeckiej farze, 29.10.23r.,godz. 19.00
Koncert „Laudate Dominum /Chwalmy Pana” w słupeckiej farze, 29 października 2023r.,godz.19.00.

Wszyscy jesteśmy wezwani, aby kochać i szanować życie każdego człowieka oraz dążyć wytrwale i z odwagą do tego, by w naszej epoce, w której mnożą się zbyt liczne oznaki śmierci, zapanowała wreszcie nowa kultura życia, owoc kultury prawdy i miłości – Jan Paweł II.

Tradycyjnie z okazji Dnia Papieskiego, który obchodzony był w Polsce, w dniu 15 października pod hasłem Św. Jan Paweł II Cywilizacja Życia wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Słupcy i Parafią św. Wawrzyńca w Słupcy zapraszamy na wyjątkowy koncert Laudate Dominum/ Chwalmy Pana, którym upamiętniamy 45.rocznicę wyboru Karola Wojtyły na stolicę Piotrową, do naszej fary, w dniu 29 października 2023r.,na godz. 19.00. Wystąpią dla nas znakomici artyści z Warszawy. Muzyczne TRIO „Kopietz / Rogowiecka / Małachowski”.
Agnieszka Rogowiecka Flecistka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie fletu prof. Elżbiety Gajewskiej – Gadziny. Doskonaliła swoje umiejętności uczestnicząc w wielu mistrzowskich kursach fletowych .Od 1999 rozwija swoje umiejętności wykonawcze również w grze na flecie piccolo - w swoim repertuarze posiada także utwory solowe na ten instrument.
W swoim dorobku artystycznym posiada koncerty (solowe, kameralne, orkiestrowe) jak również sesje nagraniowe i występy teatralne w Polsce oraz za granicą (m. in. w USA, Luksemburgu, Austrii, Grecji, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech
Jacek Małachowski Akordeonista, kameralista. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu prof. Jerzego Jurka. Swoje umiejętności doskonalił ponadto podczas Międzynarodowych Kursów Interpretacji Muzycznej Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Ponadto uczestniczył w nagraniach radiowych i telewizyjnych. Współpracował z Krakowskim Baletem Dworskim Cracovia Danza oraz z Polską Orkiestrą Radiową, gdzie jako jeden z solistów wykonał Oratorium Arbor Vitae Jerzego Maksymiuka pod dyrekcją kompozytora.
Piotr Kopietzakordeon, bandoneon, akordin. Multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor.
Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie
w klasie akordeonu.
Swoje umiejętności wykonawcze doskonalił podczas stypendium na Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu (Austria).Należy do grona kilku muzyków w Polsce grających na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie oraz jest jednym z niewielu artystów koncertujących na niezwykle rzadkim instrumencie – francuskiej akordinie. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami. Jest twórcą i kierownikiem artystycznym kilkunastu zespołów i projektów muzycznych. Jako aranżer współpracował z takimi zespołami i artystami jak: Kayah, Kuba Badach, Katarzyna Cerekwicka, Anna Karwan, Lala Czaplicka, Sentido, Orkiestra Adria, Gang Tango, Retro Orchestra.
Będzie to klimatyczny koncert, pełen muzycznych kontrastów, podczas którego muzycy wykonują zróżnicowane co do charakteru i stylistyki kompozycje mistrzów muzyki klasycznej, a ponadto utwory twórców XX-wiecznych, reprezentujących różne nurty stylistyczne. Tak bogata różnorodność programowa, niebanalne aranżacje wykonywanych utworów oraz niezwykłe możliwości techniczne i sonorystyczne instrumentów, na których muzycy koncertują, to gwarancja wyjątkowej i niezapomnianej uczty muzycznej .W programie utwory m.in. : J.S. Bacha, G. Cacciniego, A. Vivaldiego, A. Piazzolli.
Z. Koniecznego.
Rzeczywistość, w której żyjemy jest trudna, niewyobrażalna, wydaje się, że śmierć jest coraz bardziej wszechobecna. Papież Franciszek w dniu 15.X.b.r. powiedział: (...) Obserwuję z wielkim bólem to, co dzieje się w Izraelu i w Palestynie. Rozmyślam o bardzo wielu…, w szczególności o dzieciach i osobach starszych. Ponawiam apel o uwolnienie zakładników i usilnie proszę, aby dzieci, osoby chore, starsze, kobiety i wszyscy cywile nie byli ofiarami konfliktu. Niech będzie poszanowane prawo humanitarne, zwłaszcza w Gazie, gdzie pilne i konieczne jest zagwarantowanie korytarzy humanitarnych i niesienie pomocy całej ludności. Bracia i siostry, jest już bardzo wielu zmarłych. Proszę, niech nie będzie więcej przelewana niewinna krew, ani w Ziemi Świętej, ani na Ukrainie ani w żadnym innym miejscu!
Dosyć! Wojny zawsze są porażką, zawsze!
Niech to nasze muzyczne wydarzenie pozwoli wrócić do Osoby i Dzieła św. Jana Pawła 2, który był orędownikiem POKOJU i POJEDNANIA, orędownikiem Cywilizacji M I Ł O Ś C I , Cywilizacji Ż Y C I A. Niech będzie też naszą modlitwą o POKÓJ.

Zapraszam serdecznie
Beata Czerniak
Muzeum Regionalne w Słupcy

www.facebook.com/muzeumslupca