Wtorek - Piątek: 9:00 - 16:00
Niedziela: 14:00 - 18:00

Muzeum Regionalne w Słupcy
ul. Warszawska 53
62-400 Słupca  
telefon: : 63 275 26 40

Partnerzy
Wydarzenia > aktualności
24.Odpustowe Spotkanie i 20.Koncert Organowy za nami.

Św. Wawrzyniec - patron 24. Odpustowego Spotkanie - szczodrze obdarzył nas pogodą, frekwencją i różnorodnymi atrakcjami. Było energetycznie, klimatycznie, smacznie i bardzo tanecznie...dzięki rewelacyjnej kapeli NICPONIE z Warszawy. Mogliśmy (jak co roku od lat ) skosztować pysznych ciastek wawrzynkowych (piekarnia Renkiel Słupca), zjeść ogórka muzealnego i zagryźć pajdą chleba ze smalcem, porzeźbić i pomalować kolorowe ptaszki , spróbować swoich sił na kole garncarskim, wybić monetę odpustową, wypleść wiklinowy koszyczek, zobaczyć jak kiedyś prały nasze prababki, podziwiać rękodzieło i pasje twórcze wielu osób, które w tym dniu przy muzeum rozłożyły swoje stoiska, obejrzeć muzealne wystawy i film o naszej pięknej farze; w ogrodzie muzealnym wsadziliśmy Wawrzyn dedykowany Mateuszowi Melandowi i jego towarzyszom, którzy 160.lat temu poszli walczyć w powstaniu styczniowym, wręczyliśmy statuetkę Św. Wawrzyńca księdzu kanonikowi Tomaszowi Rysiowi – proboszczowi fary dziękując za życzliwą i wieloletnią współpracę przy organizacji koncertów organowych i koncertów z okazji Dnia Papieskiego.
Dziękujemy WSZYSTKIM pięknie za tak liczny udział, za pomoc, współpracę i hojność: Przedsiębiorstwu Ogrodniczemu Makowscy ze Słupcy ( dar ogórkowy), Piekarni Koniński Słupca (dar chlebowy), a także ZAZ w Słupcy, Referatowi Dobrego Porządku UM, Magdzie Kosmalskiej-Zauer i Promocji UM, Dyrekcji OSW i SP nr 1 w Słupcy, paniom Jadzi, Wiesi i Danusi za obsługę stoisk ciastkowo-chlebowych, Przemkowi Kwiatkowskiemu za profesjonalne nagłośnienie imprezy przy muzeum oraz za subtelne , ale efektowne ... klawikordu podczas 20.Koncertu organowego, ks. Radkowi Czerwonce za współpracę podczas spotkania przy kolumnie, ks. Kamilowi Świątkowi za pomoc w trakcie prób i podczas koncertu organowego z udziałem organistki Marii Erdman ,
panu dr Ryszardowi Morozowi z Münster (Niemcy) za kilka słów dopowiedzenia o wyjątkowym (także) klawikordzie, na którym zagrała Maria Erdman -w pierwszej części 20.jubileuszowego koncertu w naszej farze.
Dziękujemy Św. Wawrzyńcowi, którym był w tym roku Mikołaj Perliński, tegorocznym maturzystom Miłoszowi Cybulskiemu i Mateuszowi Budzińskiemu oraz Filipowi Kosmowskiemu za wcielenie się w postaci Mateusza Melanda, Romka Kencera i gimnazjalistów z Trzemeszna podczas wigilijnego spotkanie przy kolumnie św. Wawrzyńca , paniom Ani Czerniak i Ani Halabie za konsultacje i użyczenie kostiumów, za wsparcie sprzętem nagłaśniającym – MDK Słupca, Piotrkowi Górnemu MDK ,wszystkim wystawcom stałym i nowym, wszystkim prezentującym ginące zawody; szczególnie niesamowitej ekipie z WTZ Słupca ... za energię i wspólne tańce podczas koncertu kapeli Nicponie. Mediom Twoja Słupca , Echo Słupca, Gazeta Słupecka ,Meloradio , za dokumentację fotograficzną także Antkowi Wolskiemu i Janowi Wiśniewskiemu. Za oprawę graficzną wydarzenia (wyjątkową) plakaty i animacje autorstwa Dominiki Czerniak – Chojnackiej.
Z nadzieją na spotkanie za rok .To będzie już 25. (jubileuszowe) Odpustowe Spotkanie przy muzeum. Do zobaczenia.

Beata Czerniak

Muzeum Regionalne w Słupcy

www.facebook.com/muzeumslupca