Wtorek - Piątek: 9:00 - 16:00
Niedziela: 14:00 - 18:00

Muzeum Regionalne w Słupcy
ul. Warszawska 53
62-400 Słupca  
telefon: : 63 275 26 40

Partnerzy
Wydarzenia > aktualności
Kapela NICPONIE na 24.Odpustowym Spotkaniu , 10 sierpnia 2023r.

Kapela NICPONIE podczas 24.Odpustowego Spotkania ,10 sierpnia 2023r.

Co prawda dopiero lipiec i do 10 sierpnia jeszcze trochę czasu, ale już teraz zapraszamy na kolejne Odpustowe Spotkanie i uroczystości wawrzynkowe ku czci Św. Wawrzyńca - patrona fary i miasta;
przy muzeum w tym dniu 10 sierpnia (czwartek), od dwudziestu czterech lat pojawią się kiermasze rękodzieła artystycznego i będą pokazy: garncarskie, plecionkarskie, bicia monety, prania (!) , mini-warsztaty rzeźbiarskie, można będzie spróbować , jedynych w swoim rodzaju, pysznych ciastek wawrzynkowych wypiekanych przez cukiernię pp. Renklów, obejrzeć wystawy, kupić baloniki na druciku, koniki bujane i pyszną watę cukrową.
Zapraszamy zatem artystów, rękodzielników, osoby twórcze, parające się sztuką , rzemiosłem, aby zechciały zaprezentować swoje pasje na placu przy muzeum.
Podczas tegorocznej edycji zagra dla nas wyjątkowa kapela NICPONIE z Warszawy. Powstała stosunkowo niedawno, bo w 2020r., ale już zyskała status kapeli kultowej, niepowtarzalnej, aranżacyjnie, wokalnie i brzmieniowo.
„W trakcie pandemii ruszyliśmy z potrzeby serca (i portfela) na stołeczne ulice grać melodie powszechnie znane i lubiane. Wcześniej można było nas usłyszeć w takich składach jak: Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Strug Kompania, Grupa Teatralna Warszawiaki. W repertuarze zespołu dawne szlagiery, przeboje lat późniejszych i hity współczesne. Od tanga andrusowskiego, przez Stachursky’ego kończąc na Sanah. To co je łączy, to zawadiackie brzmienie tradycyjnej kapeli warszawskiej.”
Nicponie zagrają w składzie: Grzegorz Domański (bandżola, śpiew), Patryk Walczak( akordeon, śpiew) Mateusz Kowalski (tarka, śpiew ), Łukasz Owczynnikow ( kontrabas, śpiew) .
Koniecznie trzeba ich poznać i posłuchać. No i ... zatańczyć. Bo inaczej się nie da.
Zapraszamy serdecznie na potańcówkę z NICPONIAMI, 10 sierpnia , godz. 16.00, ul. Warszawska 53. A wieczorem klimatyczny, jubileuszowy dwudziesty koncert organowy z udziałem znakomitej organistki i wybitnej klawikordzistki Marii Erdman z Warszawy. Dwa instrumenty i jedna artystka. Będzie pięknie.

Beata Czerniak
Muzeum Regionalne w Słupcy

www.facebook.com/muzeumslupca