Wtorek - Piątek: 9:00 - 16:00
Niedziela: 14:00 - 18:00

Muzeum Regionalne w Słupcy
ul. Warszawska 53
62-400 Słupca  
telefon: : 63 275 26 40

Partnerzy
Wydarzenia > aktualności
XXI ODPUSTOWE SPOTKANIE i XVI KONCERT ORGANOWY,10 sierpnia

ODPUSTOWO W MUZEUM.
Muzeum Regionalne w Słupcy zaprasza na XXI ODPUSTOWE SPOTKANIE w dniu 10 sierpnia 2019r. o godz.16.00 (sobota). Spotykamy się na placu przed muzeum. Zapraszamy twórców i rękodzielników, aby zechcieli zaprezentować swoje artystyczne pasje i wyroby. Będzie wata cukrowa, balony, pokazy ginących zawodów: odpustowa moneta wybijana przez mincerza z Biskupina, lepienie garnków za pomocą magicznego koła garncarskiego, nauka wyplatania koszyków i umiejętność skręcania sznurków a także warsztaty: rzeźbiarski i malowania na ceramice i szkle, a wszystko to połączone z zapachem lawendy i miodu oraz ogórków i chleba ze smalcem z dominującym smakiem przepysznych ciastek wawrzynkowych.

Do obejrzenia wystawa: „Na posterunku…w 100-lecie Policji Państwowej i możliwość wyczytania (na wystawie „Miedzy wierszami” ) z dzienników Grażyny Harmacińskiej o realiach okupacji w Słupcy .

W ogrodzie muzealnym posadzimy kolejny laur św. Wawrzyńca dedykowany autorce dzienników i jej przyjaciółce z czasów wojny - Dance Rozentalównie, które wspomnimy także podczas wigilii św. Wawrzyńca w dniu 9 sierpnia zapraszając  (godz. 19.00) do obejrzenia w sali kina „Sokolnia” filmu Przyjaciółki – zrealizowanego w 2010r., w reżyserii W.Różyckiej-Zborowskiej. Następnie ok. 20.00 spotykamy się przy kolumnie i wspólnie zmierzamy na  nieszpory ku czci patrona miasta do naszej fary (na godz. 20.30).

Gwiazdą Odpustowego Spotkanie będzie Mirosława Zaziąbło-Hubiak wokalistka i pasjonatka muzyki Łuku Karpat, która wraz z Przyjaciółmi (muzykami z różnych stron Polski i nie tylko) wykona utwory ze swojej najnowszej płyty „Kulturowa rozmowa”(ethno-folk) Koncert około 17.30. Wcześniej na muzealnej murawie zaprezentuje się zespół taneczny z Ukrainy.
Będzie barwnie, smacznie i różnorodnie.
Wieczorem natomiast o godz. 20.00 przed nami kolejny XVI Koncert organowy. Usłyszymy Waldemara Krawca ( na organach) i Michała Mogiłę (na oboju) znakomitych artystów koncertujących w kraju i poza granicami. Zapraszamy na magiczną godzinę do słupeckiej fary i do wspólnego świętowania odpustu ku czci Św. Wawrzyńca.

Beata Czerniak

www.facebook.com/muzeumslupca