Wtorek - Piątek: 9:00 - 16:00
Niedziela: 14:00 - 18:00

Muzeum Regionalne w Słupcy
ul. Warszawska 53
62-400 Słupca  
telefon: : 63 275 26 40

Partnerzy
Wydarzenia > aktualności
XI Noc w Muzeum... Wolności, 18 maja 2018r.

 XI NOC W MUZEUM.  WOLNOŚĆ   -  18 maja 2018r. , godz. 21.00
Prosimy zarezerwować już teraz ten piątkowy, majowy wieczór w dniu 18 maja b.r. na to wydarzenie, które wpisuje się w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości . Jesteśmy w trakcie przygotowywania dwóch wystaw: pierwsza z nich poświęcona będzie Komendzie Lokalnej  POW w Słupcy. Upamiętnimy 74 członków słupeckiego POW –u  tworząc  wyjątkowe  tablo ,na którym wszyscy zostaną umieszczeni. Jest to możliwe dzięki publikacji  Mariana Jareckiego „Aby pamięć  nie zaginęła ”wydanej w 2001r. , w której autor zamieścił biogramy wszystkich peowiaków  z Komendy Lokalnej wraz z ich  fotografiami. Już teraz dziękuję bardzo p. Halinie Jareckiej za udostępnienie rękopisu i materiały fotograficzne. 
Druga wystawa o  Legionach Polskich  , powstaje w oparciu  o interesujący zbiór kartek pocztowych, patriotycznych, których użyczył nam Artur Kamiński .
Od 11 lat młodzież ze słupeckiego  LO w zespole „Human sapiens”  pod okiem Anny Halaby i Anny Czerniak zaskakuje nas swoją interpretacją i aktorskimi umiejętnościami  podczas  autorskich spektakli teatralnych. Tym  razem będziemy się zastanawiać , czy istnieje klucz  do wolności ?
Będzie także okazja do zwiększenia długości  biało -czerwonego  szalika , który dziergamy  od 11 listopada 2017r.; podczas  Imienin Ulicy  Zespół Szkół Ekonomicznych -pomysłodawca - rozpoczął nabieranie oczek.  Ponadto przypinki, okolicznościowe albumiki z naszą słupecką drogą do wolności: menu - tym razem z  ulubionymi smakami samego Marszałka ( serwowane przez utalentowanych kucharzy z ZSE w Słupcy) , który zresztą   z słupeckiego  liceum przyjdzie do nas. Będziemy mieć okazję do wspólnej pamiątkowej fotografii. Przede wszystkim zaś będziemy  słuchać  i wspólnie śpiewać   pieśni i piosenki z warszawskiej ulicy , z czasów okupacji , pieśni legionowe, wojenne i zwyczajne o wolności  w wykonaniu rewelacyjnej, energetycznej znakomitej Ferajny z Hoovera z Warszawy. Będzie klimatycznie, ale  radośnie i energetycznie. 

......................................................................
Plakat i zaproszenie -projekt graficzny  Dominika Czerniak-Chojnacka. Dziękujemy.