Wtorek - Piątek: 9:00 - 16:00
Niedziela: 14:00 - 18:00

Muzeum Regionalne w Słupcy
ul. Warszawska 53
62-400 Słupca  
telefon: : 63 275 26 40

Partnerzy
Wydarzenia > aktualności
OKNO NA NIEBO - 25.X.2017r.,godz. 19.00

Jan Paweł II „Idźmy naprzód z nadzieją”. Pod takim hasłem 8 października b.r. obchodzony był w Polsce XVII Dzień Papieski. Idea narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r. Obchody Dnia Papieskiego przebiegają w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym i charytatywnym. Ważnym elementem tych obchodów jest wręczanie nagród TOTUS-podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w wigilię Dnia Papieskiego. Koncert Dnia Papieskiego jest zaś najważniejszym wydarzeniem artystycznym. Podczas Dnia Papieskiego organizowana jest publiczna zbiórka pieniędzy pod hasłem „Dzielmy się miłością”. Zebrane środki przeznaczone są na fundusz stypendialny dla młodych ludzi . Program stypendialny można wesprzeć wpłacając środki na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” o numerze: 81 1320 1104 2979 6023 2000 0001 albo wysyłając SMS o treści „POMOC” na numer 74 265 lub dzwoniąc na nr 704407401. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.dzielo.pl
Od kilku lat Muzeum Regionalne w Słupcy włącza się w Ogólnopolskie obchody Dnia Papieskiego. W tym roku wraz z Burmistrzem miasta zapraszamy na koncert zatytułowany : ”Okno na niebo” w dniu 25 października 2017r. o godz. 19.00. w sali kina „Sokolnia”. Gościć będziemy Pawła Orkisza - znakomitego artystę, pieśniarza, poetę związanego z Krakowem, który zróżnicowanym repertuarem : pieśniami autorskimi, religijnymi, psalmami a także utworami L. Cohena , B. Okudżawy oraz energetyczno- nostalgicznym brzmieniem gitary otworzy muzyczne okno …do nieba. Warto ten czas spędzić wspólnie i w ten sposób także wrócić wspomnieniami do osoby Św. Jana Pawła II, który powiedział:
„Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
(Częstochowa, 18 czerwca 1983r.)

Zapraszamy serdecznie. Niech sala kina wypełni się po brzegi. Znajdźmy tę chwilę i przeżyjmy ją wspólnie. Warto.

Wstęp wolny
Beata Czerniak
Muzeum Regionalne w Słupcy
facebook.com/muzeumslupca


…………………………………………………………………………………..
Paweł Orkisz - śpiewa ballady autorskie i polskie tłumaczenia - głównie własne - pieśni największych bardów XX wieku. Uznawany za jednego z najlepszych w Polsce wykonawców utworów Cohena, Okudżawy i Wysockiego. Jest autorem wszechstronnym. Pisze przepiękne ballady kolędowe i mądre pieśni patriotyczne jak
i nastrojowe pieśni religijne. Najchętniej przy pomocy słów i dźwięków, w starannej oprawie muzycznej, maluje nastroje, opowiada o miłości i nadziei. Laureat wielu nagród i wyróżnień na festiwalach i przeglądach piosenek . Członek Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR od 1985r.