Wtorek - Piątek: 9:00 - 16:00
Niedziela: 14:00 - 18:00

Muzeum Regionalne w Słupcy
ul. Warszawska 53
62-400 Słupca  
telefon: : 63 275 26 40

Partnerzy
Wydarzenia > aktualności
Regał 2 -powraca do SŁupcy. 14.IX.2017r.,godz. 17.00

REGAŁ 2  - SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ AUTORSKĄ

Na początku roku szkolnego startujemy z drugą edycją Projektu Regał - Spotkania z książką autorską. Projekt inaugurujemy w dniu 14 września 2017 roku (czwartek) w naszej siedzibie o godz. 17.00. Na to spotkanie zapraszamy serdecznie Dyrekcję, Nauczycieli a także uczniów i Rodziców. Przedstawimy efekt pierwszej edycji Regału i zaprosimy na spotkanie z Tomaszem Klejną – słupczaninem, szefem znanego wydawnictwa TAKO w Toruniu - wydającego pięknie ilustrowane książki -nie tylko dla dzieci.

W dniu 15 września b.r. zapraszamy na spotkanie z ANNĄ SABIŁŁO (Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne w Poznaniu), o godz. 12.45, która opowie czym jest biblioterapia i jaką rolę pełni w procesie radzenia sobie z problemami dzieci i młodzieży. Wcześniej odbędą się warsztaty dla grupy dzieci.


Zapraszamy nauczycieli ze szkół i przedszkoli, pracowników bibliotek, rodziców i wszystkich zainteresowanych .

W dniu 16 września (sobota) o godz.15.00 odbędzie się spotkanie z Młodym Uniwersytetem Artystycznym, którego przedstawiciele poprowadzą warsztaty dla dzieci i rodziców m.in. ze słupeckiego Klubu Mam. Zapraszamy także zainteresowanych rodziców ze swoimi dziećmi. I nie tylko.

Wstęp wolny

………………………….

Co to jest REGAŁ?

Projekt Regał - spotkania z książką autorską to rodzaj wystawy, prezentującej niepublikowane dotąd książki autorskie: książki, które w ten sposób znajdują drogę do czytelnika. Są to książki stworzone przez artystów o dużej wrażliwości, ukazujące różne tematy i przede wszystkim nietuzinkowo ilustrowane i wykonane. Są to również często książki, które powstały w jednym egzemplarzu!

Projekt Regał to nie tylko wystawa. To przede wszystkim możliwość spotkania - autora książki z odbiorcą, z czytelnikiem. Spotkania zarówno podczas rozmowy, jak
i podczas warsztatów plastycznych, które każdy autor może przeprowadzić.
………………………………………………………………………………………………

Gorąco zachęcamy, by wybrać się z uczniami na takie warsztaty do Muzeum!
W pierwszej edycji ( wrzesień 2015r.) Państwa wychowankowie brali w nich aktywny udział. Warto na początku nowego roku szkolnego aktywnie i twórczo rozpocząć edukację i skorzystać z naszej propozycji. Warsztaty są starannie przygotowywane i łączą w sobie elementy ruchu, zabawy i oczywiście plastyki. Wspólnie czytana jest konkretna książka, autor opowie o swojej pracy nad nią i o jej przekazie. A później... będzie się działo.

…………………………………………………………………………………………………

Na warsztaty należy umawiać się telefonicznie (Muzeum Regionalne w Słupcy tel. 63 275 26 40.) Warsztaty dla wszystkich przedziałów wiekowych, również dla osób dorosłych. ( Wtedy grupa powinna liczyć nie mniej niż 6 osób). Liczymy na udział poszczególnych klas ze swoimi opiekunami!
Proponowane terminy warsztatów: 19 i 20 września oraz 28 i 29 września.
Posiadamy wszystkie potrzebne materiały. Wystarczy tylko przyjść, a organizatorzy sprawią, że głowy dzieci napełnią się pomysłami i twórczo spędzą czas.
Orientacyjny czas trwania warsztatu :(minimum) około godziny. Bilet wstępu:
tylko 1 zł od osoby.

ZAPRASZAMY

Beata Czerniak

Muzeum Regionalne w Słupcy

facebook.com/muzeumslupca