Wtorek - Piątek: 9:00 - 16:00
Niedziela: 14:00 - 18:00

Muzeum Regionalne w Słupcy
ul. Warszawska 53
62-400 Słupca  
telefon: : 63 275 26 40

Partnerzy
Wydarzenia > aktualności
XIX Odpustowe Spotkanie, 10.08.2017r.godz.16.00

Po raz XIX zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do wspólnego świętowania odpustu ku czci św.Wawrzyńca – patrona naszego miasta .Tradycyjnie spotykamy się na placu przed  Muzeum Regionalnym  w Słupcy o godz.16.00
W programie mnóstwo atrakcji: m.in. kiermasze wyrobów rękodzieła artystycznego,(zapraszamy rzemieślników, rękodzielników do prezentacji swoich wyrobów i pasji artystycznych), pokaz  bicia odpustowej monety, lepienia garnków, wyplatania koszyków , warsztaty artystyczne dla najmłodszych ; oczywiście będą pyszne ciastka wawrzynkowe wypiekane już od 18 lat przez cukiernię pp Renklów , niepowtarzalne, w kształcie Św.Wawrzyńca: ponadto odpustowy poczęstunek ogórki i chleb ze smalcem.  
Przygotowujemy nową wystawę , na której pojawią się  letnie pejzaże naszej rodaczki, wybitnej artystki-malarki Grażyny Haramcińskiej -Nyczki związanej ze Słupcą i Zagórowem . Kilkadziesiąt akwarel , na których  utrwalone zostały okolice Olchowa i Zagórowa, w którym od wielu  lat spędzała swoje wakacyjne miesiące. 
Przypomnimy  także „Historie pewnej kolumny…”  opowiadającą o losach, tej tak bardzo charakterystycznej dla naszego miasta  statui  - w 90. rocznicę  jej  postawienia . Muzealną scenę wypełnią zaś góralskimi rytmami  artyści  ze znanej i utytułowanej licznymi nagrodami i wyróżnieniami  kapeli „Wałasi ” (ok.17.30.)
Wieczorem zaś tradycyjnie magiczny koncert organowy  z udziałem  poznańskich artystów: Agnieszki Tarnawskiej-organy i szpinet oraz z wybitnego  barytonu  Przemysława Czekały . Koncert o godz. 20.00 w słupeckiej farze.  Zapraszając na to wydarzenie  zachęcamy do udziału  w wigilii św. Wawrzyńca w przededniu odpustowego święta 
( 9 sierpnia) i   spotkaniu przy kolumnie (godz.20.00), nieszporach w kościele farnym .Warto wspólnie świętować.  

B.Cz.